Agencja seo – na co zwrócić uwagę?

Agencja seo – na co zwrócić uwagę?

Pozycjonowanie jest bardzo ważną częścią strategii marketingowej przedsiębiorstwa. Na rynku funkcjonuje sporo firm oferujących cały zakres usług związanych z SEO, niemniej jednak wybranie tej właściwej nie jest takie proste. Jaka powinna być zatem agencja seo dostępna online? Na co zwrócić w takim przypadku uwagę? 

Oferta agencji SEO – co powinno przykuć naszą uwagę?

Jednym z najważniejszych etapów nawiązania współpracy z agencją SEO będzie proces ofertowania. Dostając propozycję działania od agencji, trzeba poddać ją dokładnej analizie. Oferta winna być przede wszystkim czytelna i przejrzysta, zaś zakres obsługi odpowiednio określony.

Pierwszą kwestią wartą uwagi w ofertach agencji SEO będą ich cele oraz ewentualne obietnice. Jeżeli jakakolwiek firma zajmująca się właśnie SEO gwarantuje nam pierwsze miejsce na liście wyszukiwania w Google, świadczy to o jej braku kompetencji i nierzetelności. Z jakiego powodu? Cele współpracy powinno się zawsze ustalać indywidualnie, zaś ruch prowadzony na stronie musi być za każdym razem dobrany do możliwości twojego przedsiębiorstwa. Żadna z agencji SEO nie posiada układów z Google.

Umowa na pozycjonowanie

Składając podpis na umowie z agencją SEO, musimy wcześniej poddać dokładnej analizie jej treść, a tym bardziej zapisy związane z okresem współpracy, rozwiązania umowy i kar umownych. Najlepszym rozwiązaniem będzie opcja dopasowania czasu trwania umowy do potrzeb naszej firmy, niemniej jednak wyłącznie nieliczne SEO agencje preferują tego typu opcje.

Lepiej unikać firm wymagających długiego okresu współpracy i wykluczających wcześniejsze jego zakończenie. Dopilnujmy także, żeby w umowie znajdowały się wybrane zapisy związane z wysokością wynagrodzenia, zobowiązaniami agencji względem naszego przedsiębiorstwa, jak i ewentualnymi karami umownymi, które jeżeli faktycznie się pojawiają, winny zostać ustalone po obu stronach. Najlepiej, jeśli agencja jest w stanie zaproponować nam w promocyjnej cenie albo całkowicie bezpłatny okres testowy. Po jego upływie będziemy mogli zdecydować, czy chcemy kontynuować współpracę.

Share